На Дніпропетровщині зі здорових чоловіків "робили" інвалідів задля виїзду з країни
Служба безпеки України в Дніпрі заблокувала масштабний канал виїзду за кордон ухилянтів від мобілізації. Викрито угруповання, яке створило незаконний канал з перетину державного кордону особами призовного віку на підставі підроблених медичних діагнозів.
Протиправну схему організували троє мешканців Дніпра. За грошову винагороду вони готували повний пакет документів "під ключ", який давав змогу ухилятися від мобілізації та безперешкодно перетинати державні кордони України.
Кожен з учасників каналу відповідав за свій напрямок у "бізнесі": один був менеджером і підбирав клієнтуру, другий – займався підготовкою медичної документації з неіснуючими діагнозами, а третій "курирував" питання проходження документів в центрах комплектування та соціальної підтримки.
На підставі "липових" медичних висновків про тяжкі захворювання клієнтури виносились рішення щодо непридатності їх до військової служби. Маючи на руках медичний висновок та штамп у військовому квитку, здорові чоловіки-"інваліди" отримували право виїжджати до інших країн.
Зловмисники постійно використовували заходи конспірації: потенційні клієнти підбирались виключно через особисте оточення, а отримання грошей здійснювалось переважно "з рук в руки", що дуже ускладнювало викриття шахраїв.
Вартість таких "послуг" становила близько 8 тисяч доларів.
Завдяки оперативному реагуванню СБУ канал незаконного виїзду чоловіків було заблоковано, всіх організаторів затримано. Двоє зі зловмисників намагалися втекти і сховатися від правоохоронців на території інших областей країни, проте їх місцезнаходження одразу встановили та затримали їх.
Під час обшуків вдома у фігурантів у Дніпропетровській, Вінницькій та Львівській областях правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку і мобільні телефони, які використовувались у протиправній діяльності, та майже 800 тисяч гривень готівки.
Трьом організаторам каналу повідомили про підозру за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Суд обрав їм запобіжний захід – тримання під вартою.
Заходи з викриття незаконного каналу здійснювали співробітники УСБУ у Дніпропетровській області спільно зі слідчими відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури.
За матеріалами управління Служби безпеки України в Дніпропетровській області
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram