Нацбанк України розробляє "електронну гривню"
Як повідомляють у Національному банку України, учасникам платіжного ринку та ринку віртуальних активів презентовано проєкт концепції е-гривні – цифрових грошей НБУ. Зокрема, її можливий дизайн, архітектуру, характеристики та переваги для надавачів платіжних послуг – створення нових бізнес-кейсів, цифровізація послуг, можливість залучення нових клієнтів, використання технологічної платформи для миттєвих розрахунків е-гривнею тощо.
Під час створення проєкту концепції е-гривні враховані результати опитування експертів фінансового ринку щодо попиту на е-гривню, світовий досвід розробки цифрових валют центральних банків та власні дослідження НБУ.
Е-гривня – це електронна форма грошової одиниці України, емітентом якої є Національний банк. На думку регулятора, е-гривня має:
- бути зобов’язанням центробанку;
- виконувати всі функції грошей та стати доповненням до готівкової та безготівкової форм гривні;
- бути доступною для використання для всіх верств населення, державних органів, юридичних осіб, банків та небанківських фінансових установ.
"Розробка та впровадження е-гривні може стати наступним кроком еволюції платіжної інфраструктури України, сприятиме цифровізації економіки, подальшому поширенню безготівкових розрахунків, зменшенню їх вартості, зростанню рівня їх прозорості і підвищенню довіри до національної валюти загалом", – зазначив заступник Голови НБУ Олексій Шабан.
Нині проєкт концепції е-гривні опрацьовується з учасниками платіжного ринку, ринку віртуальних активів та державними органами. У результаті будуть враховані їхні інтереси та потреби потенційних користувачів, запевняють у Нацбанку.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram