Нацбанк України розробляє «електронну гривню»

29 Листопада, 2022 |

Як повідомляють у Національному банку України, учасникам платіжного ринку та ринку віртуальних активів презентовано проєкт концепції е-гривні – цифрових грошей НБУ. Зокрема, її можливий дизайн, архітектуру, характеристики та переваги для надавачів платіжних послуг – створення нових бізнес-кейсів, цифровізація послуг, можливість залучення нових клієнтів, використання технологічної платформи для миттєвих розрахунків е-гривнею тощо.

Під час створення проєкту концепції е-гривні враховані результати опитування експертів фінансового ринку щодо попиту на е-гривню, світовий досвід розробки цифрових валют центральних банків та власні дослідження НБУ.

Е-гривня – це електронна форма грошової одиниці України, емітентом якої є Національний банк. На думку регулятора, е-гривня має:

  • бути зобов’язанням центробанку;
  • виконувати всі функції грошей та стати доповненням до готівкової та безготівкової форм гривні;
  • бути доступною для використання для всіх верств населення, державних органів, юридичних осіб, банків та небанківських фінансових установ.

 

«Розробка та впровадження е-гривні може стати наступним кроком еволюції платіжної інфраструктури України, сприятиме цифровізації економіки, подальшому поширенню безготівкових розрахунків, зменшенню їх вартості, зростанню рівня їх прозорості і підвищенню довіри до національної валюти загалом», – зазначив заступник Голови НБУ Олексій Шабан.

Нині проєкт концепції е-гривні опрацьовується з учасниками платіжного ринку, ринку віртуальних активів та державними органами. У результаті будуть враховані їхні інтереси та потреби потенційних користувачів, запевняють у Нацбанку.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Випускники шкіл Кам’янського, які отримали 200 балів на НМТ

У травні–липні відбулись цьогорічні сесії Національного мультипредметного тесту (НМТ). Це свого роду випускні іспити, які...

В Музеї історії міста Кам’янське відбулася публічна розмова «Як мене (не) колонізували»

25 липня в Музеї історії міста Кам’янське відбулася публічна розмова «Як мене (не) колонізували» у...

25 липня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

25 липня в Україні День запобігання утопленню. Віряни вшановують пам’ять святої Анни, матері Пресвятої Богородиці....

Спільно з генеральним директором ДТЕК «Дніпровські електромережі» Андрієм Терещуком та керівником Кам’янського РЕС Арманом Нігояном зустрілися з мешканцями, – міський голова

Андрій Терещук надав відповіді на питання щодо відключень світла, розповів мешканцям, як формуються графіки та...

22 липня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

22 липня в Україні День літнього відпочинку. Віряни вшановують пам’ять святої рівноапостольної Марії Магдалини. Іменини...