![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2022/11/gryvnya.jpg)
Нацбанк України розробляє «електронну гривню»
Як повідомляють у Національному банку України, учасникам платіжного ринку та ринку віртуальних активів презентовано проєкт концепції е-гривні – цифрових грошей НБУ. Зокрема, її можливий дизайн, архітектуру, характеристики та переваги для надавачів платіжних послуг – створення нових бізнес-кейсів, цифровізація послуг, можливість залучення нових клієнтів, використання технологічної платформи для миттєвих розрахунків е-гривнею тощо.
Під час створення проєкту концепції е-гривні враховані результати опитування експертів фінансового ринку щодо попиту на е-гривню, світовий досвід розробки цифрових валют центральних банків та власні дослідження НБУ.
Е-гривня – це електронна форма грошової одиниці України, емітентом якої є Національний банк. На думку регулятора, е-гривня має:
- бути зобов’язанням центробанку;
- виконувати всі функції грошей та стати доповненням до готівкової та безготівкової форм гривні;
- бути доступною для використання для всіх верств населення, державних органів, юридичних осіб, банків та небанківських фінансових установ.
«Розробка та впровадження е-гривні може стати наступним кроком еволюції платіжної інфраструктури України, сприятиме цифровізації економіки, подальшому поширенню безготівкових розрахунків, зменшенню їх вартості, зростанню рівня їх прозорості і підвищенню довіри до національної валюти загалом», – зазначив заступник Голови НБУ Олексій Шабан.
Нині проєкт концепції е-гривні опрацьовується з учасниками платіжного ринку, ринку віртуальних активів та державними органами. У результаті будуть враховані їхні інтереси та потреби потенційних користувачів, запевняють у Нацбанку.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/56c6c4ccb482f12edceea49dc7fee183-768x430.jpeg)
Випускники шкіл Кам’янського, які отримали 200 балів на НМТ
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/zag-1-768x426.png)
В Музеї історії міста Кам’янське відбулася публічна розмова «Як мене (не) колонізували»
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/kak_naiti_povara-768x512.jpg)
25 липня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_5264775266989892107_y-768x512.jpg)
Спільно з генеральним директором ДТЕК «Дніпровські електромережі» Андрієм Терещуком та керівником Кам’янського РЕС Арманом Нігояном зустрілися з мешканцями, – міський голова
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/b4d35e1bbedeb9e71e5bf7db382b4ae2-768x432.jpg)