• UA
 • RU
 • День працівників ракетно-космічної галузі: внесок українців у вивчення космосу

  12 Квітня, 2024

  12 квітня кожного року весь світ відзначає Міжнародний день польоту людини в космос. Дата святкування обрана на честь дати першого польоту в космічний простір, який відбувся цього дня у 1961 році. Подію започаткувала Організація Об’єднаних Націй 7 квітня 2011 року.

  Гео-інформаційні системи почали розвиватися після освоєння космосу / Фото: з мережі

  Юрій Гагарін, космонавт з СРСР, був першою людиною, котра облетіла Землю за орбітою. Загалом політ тривав 108 хвилин, назва космічного корабля – «Восток-1».

  День польоту в космос заснований для того, щоб нагадати людству, з чого почалась історія світової космонавтики.

  Космічна ера була відкрита завдяки українцям / Фото: з мережі

  Внесок українців у вивчення космосу

  Одним з перших українців, які внесли найбільший вклад в розвиток космонавтики, став Юрій Кондратюк – людина, яка ще на початку 20 століття розрахувала оптимальну траєкторію космічного корабля для польоту до Місяця. Його розрахунки пізніше були використані американським космічним агентством NASA у місячній програмі «Аполлон», а запропонована ним траєкторія отримала назву «траси Кондратюка».

  Безумовно, найвідомішим українцем, хто має відношення до космосу, є батько всієї радянської космонавтики Сергій Корольов: він доклав руку до більшої частини ракетно-космічної програми СРСР. Запуск першого супутника Землі і перший політ людини в космос пройшли за його ініціативою і під його керівництвом.

  Ще одним українцем, який залишив значний внесок в космонавтиці, є Валентин Глушко: творець рідинних реактивних космічних двигунів. Під його керівництвом був створений проект космічного комплексу «Енергія»-«Буран».

  Першим українцем, який побував в космосі, став Павло Попович, який в 1962 році провів на орбіті 3 дні в кораблі «Восток-4». А першим космонавтом незалежної української держави став Леонід Каденюк, який в 1997 році увійшов до складу міжнародного екіпажу американського шатла «Колумбія» і перебував на орбіті 15 днів.

  Цей політ був знаковим ще й тому, що тоді вперше було встановлено радіозв’язок по лінії “космос-космос” із кораблем “Восток-3”, який стартував днем раніше під керівництвом Андріяна Ніколаєва / Фото: з мережі

  Всього за роки незалежності в космос були запущені 3 українських супутника, призначених для дистанційного зондування Землі: «Січ-1», «Січ-1М» і «Січ-2».

  З моменту здобуття незалежності в Україні була проведена і пізніше запущена 131 ракета-носій. Зараз в Україні виготовляються ракети-носії, двигуни, вузли і агрегати для них, а також орбітальні космічні апарати.

  З 1999 по 2013 рік Україна брала участь в міжнародній космічній програмі «Морський старт» разом з США, Росією і Норвегією. За цей час були запущені 36 українських ракет-носіїв «Зеніт-2S».

  Раніше ми писалиВдивіться у сторінки свого паспорта: які артефакти ховаються у нашому документі

   

   

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Екологічне прибирання: дієвий засіб з домашніх інгредієнтів

  Завжди актуальним є питання чистоти вдома. Який засіб дієвий? Чи безпечно для дітей? Чи не...

  Худу і виснажену дику лисицю помітили у межах міста Дніпро: відео

  Лисицю, що несе свою здобич зубами, зустріли у районі “Тополь” міста Дніпра недалеко від зеленої...

  Торт без випічки «Хвилинка»: готується дуже легко з простих інгредієнтів

  Шоколадний торт зі сметанним кремом “Хвилинка” без випічки за 15 хвилин! Дуже смачний, простий та...

  Що потрібно знати про графіки відключень: відповіді експертів

  З 16 травня енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі вимушені застосовувати графіки стабілізаційних відключень у регіоні за...

  Візит до притулку для тварин

  17 травня Центр молодіжних ініціатив спільно з активістами ГО “Бджола” здійснили візит до міського притулку...