• UA
  • RU
  • День працівників ракетно-космічної галузі: внесок українців у вивчення космосу

    12 Квітня, 2024

    12 квітня кожного року весь світ відзначає Міжнародний день польоту людини в космос. Дата святкування обрана на честь дати першого польоту в космічний простір, який відбувся цього дня у 1961 році. Подію започаткувала Організація Об’єднаних Націй 7 квітня 2011 року.

    Гео-інформаційні системи почали розвиватися після освоєння космосу / Фото: з мережі

    Юрій Гагарін, космонавт з СРСР, був першою людиною, котра облетіла Землю за орбітою. Загалом політ тривав 108 хвилин, назва космічного корабля – «Восток-1».

    День польоту в космос заснований для того, щоб нагадати людству, з чого почалась історія світової космонавтики.

    Космічна ера була відкрита завдяки українцям / Фото: з мережі

    Внесок українців у вивчення космосу

    Одним з перших українців, які внесли найбільший вклад в розвиток космонавтики, став Юрій Кондратюк – людина, яка ще на початку 20 століття розрахувала оптимальну траєкторію космічного корабля для польоту до Місяця. Його розрахунки пізніше були використані американським космічним агентством NASA у місячній програмі «Аполлон», а запропонована ним траєкторія отримала назву «траси Кондратюка».

    Безумовно, найвідомішим українцем, хто має відношення до космосу, є батько всієї радянської космонавтики Сергій Корольов: він доклав руку до більшої частини ракетно-космічної програми СРСР. Запуск першого супутника Землі і перший політ людини в космос пройшли за його ініціативою і під його керівництвом.

    Ще одним українцем, який залишив значний внесок в космонавтиці, є Валентин Глушко: творець рідинних реактивних космічних двигунів. Під його керівництвом був створений проект космічного комплексу «Енергія»-«Буран».

    Першим українцем, який побував в космосі, став Павло Попович, який в 1962 році провів на орбіті 3 дні в кораблі «Восток-4». А першим космонавтом незалежної української держави став Леонід Каденюк, який в 1997 році увійшов до складу міжнародного екіпажу американського шатла «Колумбія» і перебував на орбіті 15 днів.

    Цей політ був знаковим ще й тому, що тоді вперше було встановлено радіозв’язок по лінії “космос-космос” із кораблем “Восток-3”, який стартував днем раніше під керівництвом Андріяна Ніколаєва / Фото: з мережі

    Всього за роки незалежності в космос були запущені 3 українських супутника, призначених для дистанційного зондування Землі: «Січ-1», «Січ-1М» і «Січ-2».

    З моменту здобуття незалежності в Україні була проведена і пізніше запущена 131 ракета-носій. Зараз в Україні виготовляються ракети-носії, двигуни, вузли і агрегати для них, а також орбітальні космічні апарати.

    З 1999 по 2013 рік Україна брала участь в міжнародній космічній програмі «Морський старт» разом з США, Росією і Норвегією. За цей час були запущені 36 українських ракет-носіїв «Зеніт-2S».

    Раніше ми писалиВдивіться у сторінки свого паспорта: які артефакти ховаються у нашому документі

     

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Вночі на території міста – без надзвичайних подій

    Доброго ранку, Кам’янське! Вночі на території міста надзвичайних подій не сталося. Дякуємо оборонцям неба за...

    Житель Кам’янського району прихопив у свого сусіда техніку й коштовності

    Із заявою до поліції звернувся 39-річний мешканець Жовтих Вод, з квартири якого зникли ювелірні вироби....

    Хотіла відкрити власний бізнес: Дніпрянка намагалась продати рідного 2-річного сина за мільйон гривень

    Купити сина 19-річна жінка запропонувала своїй знайомій та домовилась з нею про зустріч. Зловмисницю затримали...

    Пройшов звітний концерт хореографічних відділень мистецьких шкіл Кам’янського

    До Міжнародного Дня танцю на сцені кіноконцертного залу «МИР» пройшов звітний концерт хореографічних відділень мистецьких...

    Міський голова Андрій Білоусов зустрівся з Михайлом Карпенком – представником Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Дніпропетровській області

    Обговорювались питання, пов’язані з військовими та їх родинами, співпрацю щодо повернення військовополонених, підтримку вимушених переселенців,...