День працівників ракетно-космічної галузі: внесок українців у вивчення космосу

12 Квітня, 2024 |

12 квітня кожного року весь світ відзначає Міжнародний день польоту людини в космос. Дата святкування обрана на честь дати першого польоту в космічний простір, який відбувся цього дня у 1961 році. Подію започаткувала Організація Об’єднаних Націй 7 квітня 2011 року.

Гео-інформаційні системи почали розвиватися після освоєння космосу / Фото: з мережі

Юрій Гагарін, космонавт з СРСР, був першою людиною, котра облетіла Землю за орбітою. Загалом політ тривав 108 хвилин, назва космічного корабля – «Восток-1».

День польоту в космос заснований для того, щоб нагадати людству, з чого почалась історія світової космонавтики.

Космічна ера була відкрита завдяки українцям / Фото: з мережі

Внесок українців у вивчення космосу

Одним з перших українців, які внесли найбільший вклад в розвиток космонавтики, став Юрій Кондратюк – людина, яка ще на початку 20 століття розрахувала оптимальну траєкторію космічного корабля для польоту до Місяця. Його розрахунки пізніше були використані американським космічним агентством NASA у місячній програмі «Аполлон», а запропонована ним траєкторія отримала назву «траси Кондратюка».

Безумовно, найвідомішим українцем, хто має відношення до космосу, є батько всієї радянської космонавтики Сергій Корольов: він доклав руку до більшої частини ракетно-космічної програми СРСР. Запуск першого супутника Землі і перший політ людини в космос пройшли за його ініціативою і під його керівництвом.

Ще одним українцем, який залишив значний внесок в космонавтиці, є Валентин Глушко: творець рідинних реактивних космічних двигунів. Під його керівництвом був створений проект космічного комплексу «Енергія»-«Буран».

Першим українцем, який побував в космосі, став Павло Попович, який в 1962 році провів на орбіті 3 дні в кораблі «Восток-4». А першим космонавтом незалежної української держави став Леонід Каденюк, який в 1997 році увійшов до складу міжнародного екіпажу американського шатла «Колумбія» і перебував на орбіті 15 днів.

Цей політ був знаковим ще й тому, що тоді вперше було встановлено радіозв’язок по лінії “космос-космос” із кораблем “Восток-3”, який стартував днем раніше під керівництвом Андріяна Ніколаєва / Фото: з мережі

Всього за роки незалежності в космос були запущені 3 українських супутника, призначених для дистанційного зондування Землі: «Січ-1», «Січ-1М» і «Січ-2».

З моменту здобуття незалежності в Україні була проведена і пізніше запущена 131 ракета-носій. Зараз в Україні виготовляються ракети-носії, двигуни, вузли і агрегати для них, а також орбітальні космічні апарати.

З 1999 по 2013 рік Україна брала участь в міжнародній космічній програмі «Морський старт» разом з США, Росією і Норвегією. За цей час були запущені 36 українських ракет-носіїв «Зеніт-2S».

Раніше ми писалиВдивіться у сторінки свого паспорта: які артефакти ховаються у нашому документі

 

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Не дуже безпечний перекис водню: у Кривому Розі вибухнула посилка із протікаючою рідиною

Сьогодні зранку пролунав вибух у відділенні “Укрпошти” у Кривому Розі. Як повідомляється, на складі загорілася посилка...

Спільно з генеральним директором ДТЕК «Дніпровські електромережі» Андрієм Терещуком та керівником Кам’янського РЕС Арманом Нігояном зустрілися з мешканцями, – міський голова

Андрій Терещук надав відповіді на питання щодо відключень світла, розповів мешканцям, як формуються графіки та...

Душив, а потім викинув приятельку з балкону 11 поверху: у Дніпрі затримано вбивцю

Увечері 21 липня до поліції надійшов виклик з  повідомленням, що біля багатоповерхівки на вулиці Антоновича...

У Дніпрі затримали двох підозрюваних у вбивстві громадського активіста

За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури двом місцевим мешканцям повідомили про підозру в умисному вбивстві...

У Карпатах ведмідь до смерті розтерзав 19-річну туристку

На минулому тижні на території національного парку Бучеджі ведмідь напав на дівчину, що перебувала на...