• UA
  • RU
  • Перший у світі дерев’яний супутник вирушив в космос

    5 листопада перший у світі дерев’яний супутник, побудований японськими дослідниками, був запущений в космос, що стало першим випробуванням використання деревини в дослідженні Місяця і Марса.

    LignoSat, розроблений Кіотським університетом і будівельною компанією Sumitomo Forestry, буде доставлений на Міжнародну космічну станцію в рамках місії SpaceX, а пізніше виведений на орбіту на висоті близько 400 км над Землею.

    Названий на честь латинського слова, що означає "дерево", LignoSat розміром з долоню має продемонструвати космічний потенціал відновлюваного матеріалу, оскільки люди досліджують життя в космосі.

     

    Фото: REUTERS/Irene Wang

    "За допомогою деревини, матеріалу, який ми можемо виробляти самостійно, ми зможемо будувати будинки, жити і працювати в космосі вічно", – сказав Такао Дої, астронавт, який літав на космічному шатлі і вивчає діяльність людини в космосі в Кіотському університеті.

    Дерев’яний супутник також мінімізує вплив на навколишнє середовище наприкінці свого життя, кажуть дослідники.

    "На початку 1900-х років літаки робили з дерева, – каже професор лісівництва Кіотського університету Кодзі Мурата. "Дерев’яний супутник теж має бути можливим".

    Деревина довговічніша в космосі, ніж на Землі, тому що там немає води або кисню, які могли б її загнити або спалахнути, додав Мурата.

    Космічна магнолія

    Після 10-місячного експерименту на борту Міжнародної космічної станції дослідники виявили, що гонокі, вид магнолії, який росте в Японії і традиційно використовується для виготовлення піхов для мечів, найкраще підходить для космічних кораблів.

    LignoSat виготовлений з гонокі, використовуючи традиційну японську техніку ремесел без гвинтів і клею.

    Магнолія гонокі / Фото: з мережі

    Після розгортання LignoSat перебуватиме на орбіті протягом шести місяців, а електронні компоненти на його борту вимірюватимуть, як деревина витримує екстремальні умови космосу, де температура коливається від -100 до 100 градусів за Цельсієм кожні 45 хвилин, коли він рухається по орбіті від темряви до сонячного світла.

    LignoSat також вимірюватиме здатність деревини зменшувати вплив космічної радіації на напівпровідники, що робить її корисною для таких застосувань, як будівництво центрів обробки даних, – сказав Кенджі Карія, менеджер дослідницького інституту Sumitomo Forestry Tsukuba.

    "Це може здатися застарілим, але деревина насправді є передовою технологією, оскільки цивілізація прямує на Місяць і Марс", – сказав він. "Експансія в космос може пожвавити деревообробну промисловість".

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити