• UA
  • RU
  • Подорожчання по-кам’янському: моніторимо зміни цін з минулого року 

    19 Вересня, 2022 | Новини |

    Від початку війни кам’янчани пильно відстежують швидкісне подорожчання продуктів харчування. Пропонуємо згадати: скільки що коштувало наприкінці минулого року і порівняти – скільки за це сплачуємо тепер.

    Державна служба статистики України надала аналіз зростання цін на Дніпропетровщині із грудня 2021-го по серпень поточного року.

    Лідером серед подорожчання продуктів харчування стала гречка. Якщо у грудні 21-го кіло крупи вартувало 48,93 грн, то вже у серпні – 104,75 грн, тобто більше, ніж вдвічі. Найбільше гречана крупа подорожчала у червні – аж на 15,45 грн..

    Наздогнав гречку за стрімкістю подорожчання рис. Він теж виріс у ціні майже вдвічі. Наприкінці 21 року рис коштував 27,99 грн. Найбільший стрибок цін відбувся у березні та червні – у ці місяці крупа подорожчала майже на 7 гривень. Таким чином, вже у серпні рис можна було придбати за середньою ціною у 55,51 грн.

    Щодо інших круп –  вони дорожчали повільніше. Ячка стала вартувати на 5 гривень більше, пшеничка – приблизно на 2 гривні, а пшоно – на 9 грн.

    Ну а яка ж каша та без масла? Вершкове масло у грудні 2021 року в середньому коштувало 47,92 грн. за 200 грамів. А от вже у серпні поточного – 59,15 грн. Таким чином, масло підвищилось в ціні більш, ніж на 11 гривень.

    Якщо говорити про м’ясо, найбільше за 9 місяців здорожчало кіло свинини – майже на 25 гривень.

    Ну а український народний продукт – сало, взагалі б’є рекорди – кілограм у серпні коштував на 28 гривень дорожче, ніж у грудні. А нині, розповідають кам’янчани, гарне сало з м’ясною прошаркою можна придбати від 200 гривень, себто навіть дорожче за кіло відбірної яловичини.

    Значно підвищились у ціні за цей час і овочі. Цибуля більш, ніж удвічі, капуста – у 2,5 рази, а морква стала взагалі утричі дорожче. Найскромнішим у чемпіонаті зростання цін виявився буряк – він за 9 місяців подорожчав лише на 6 гривень.

    Аналізуючи рівень інфляції, Національний банк України на своєму сайті повідомив, що зростання цін на овочі обумовлене зменшенням пропозиції та збільшенням виробничих витрат бізнесу, на крупи – закінченням запасів та скороченням постачань.

    Також у Нацбанку підкреслили, що динаміка інфляції в Україні залишається контрольованою.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTubeFacebookInstagramTelegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити