У музеї Кам’янського відкриється виставка про голод в Україні
Масовий голод в Україні 1921–1923 та 1946–1947 років, Голодомор 1932–1933 років – одна із гострих і болісних тем в українському суспільстві як у царині історичної пам’яті, так і у морально-психологічному та політичному аспектах, яка набуває особливої актуальності на тлі війни, розв’язаної Росією проти України, з її відкритим агресивним спрямуванням на знищення українців як нації. Про це нагадала директорка Музею історії міста Кам’янського Наталія Буланова.
18 листопада о 12.30 у музеї відкриється виставка "Голод в Україні. 100 років випробувань. 1922–2022", яка приурочена до Дня вшанування пам’яті жертв голоду в Україні та ставить за мету розкрити аспекти гуманітарної катастрофи українського суспільства. Організований радянською владою та керівництвом Росії масовий штучний голод у 1920-х та 1940-х роках, Голодомор у 1930-х роках, а також нищення сільськогосподарської техніки та господарств, вивезення Росією зерна у 2022 р. в Україні мають яскраво виражене антиукраїнське спрямування.
Зміст виставки полягатиме в осмисленні причин, перебігу і наслідків трагедії та кваліфікації її як геноциду українського народу.
Історико-документальна виставка побудована на використанні музейного зібрання, фотодокументальних та предметних груп, а також фото та документів з електронних джерел, доповнених відповідними до теми творами сучасного образотворчого мистецтва.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram