Старе й нове у центрі Кам’янського: ще два історичних знімки
Усе більше історичних фотографій Кам’янського стають набутком громадськості, й це можна тільки вітати. От і недавно оприлюднений знімок кінця 50-х, із будівництвом пожежної частини, спричинив досить жваве обговорення в соцмережах. Нагадаємо, скраю того знімка видно старожитню хату (або господарську споруду), яких тоді ще чимало лишалося в центрі міста.
Іще двома знімками таких реліктів колишнього побуту, раніше не публікованими, днями поділився з нами відомий кам’янський краєзнавець Олександр Слонєвський. Цікаво, що обидва фото не лише теж зображують старі хати та датуються тим самим періодом п’ятдесятих-шістдесятих років, але й зроблені у цьому ж кварталі, буквально поруч.
Перша фотографія викликає особливий інтерес, бо на її задньому плані – будівля, якої вже не існує. Велика за протяжністю чотириповерхівка складної конфігурації містила в собі профтехучилище № 4, яке городяни називали "бурсою", та його гуртожиток. Будівлю цю, розташовану на початку Медичної вулиці, знесли у вісімдесяті роки й збудували на її місці комплекс нинішнього центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів – "спадкоємця" училища.
"Бурса" на плані міста 50-х років
Той величезний будинок своєю архітектурою був аналогічний відомому "будинку комуни" на проспекті Пеліна (Гімназичному) і явно зведений у ті ж самі роки, але майже втричі довший за нього. Він утворював парадний двір із симетрично розташованим передвоєнним житловим будинком на Медичній, 4, який на старому знімку визирає праворуч із-за мальовничої хатини. Бордюр же на передньому плані належить вулиці Героїв Рятувальників (раніше – 2-га Дачна, Москворіцька), де й зроблено фото: у сімдесяті роки на місці цих хат збудують спортзал та їдальню училища.
Будинок на Медичній, 4. Фото 2017 року
Інший знімок зроблено трохи далі по вулиці, а можливо, всередині кварталу. За оцією хаткою "заховалася" будівля колишньої школи № 22 (1936 року побудови, нині – служба зайнятості), правіше видніються Будинок молоді – гуртожиток вагонобудівного заводу (1951 року, згодом – податкова) та індустріальний технікум, чи то пак фаховий коледж інженерії та педагогіки (будівля 1957 року) з добре впізнаваним фасадом.