• UA
  • RU
  • – Ти яку закінчив школу? – Першу підземну! У Харкові збудували школу на глибині 6 м

    З початку 2024 року сусідня терористична держава щодня обстрілює Харків ракетами С-300, “Іскандер” та “Шахід”. Здебільшого пошкоджуються густонаселені міські райони, а про офлайн-освіту для дітей залишається тільки мріяти. Єдиний навчальний заклад, що пропонує живі заняття в Харкові – це Metro School. Вона має 19 класів на п’яти станціях метро, де станом на початок 2024 року навчалося 2 087 дітей. Попит на навчання в Metro School величезний, а класи переповнені. Тому харківська громада розробила унікальний проєкт “Підземна школа”, щоб дати можливість ще більшій кількості учнів відвідувати школу наживо та безпечно перебувати в школі протягом усього дня.

    – Ти яку закінчив школу? – Першу підземну! У Харкові збудували школу на глибині 6 м / Фото: Володимир Чистилін

    "Поєднання успішного досвіду роботи "Метрошколи", попит на відновлення офлайн-освіти у час, коли до Харкова почали повертатися мешканці, а також питання безпеки здобувачів освіти стали потужним поштовхом до розробки проєкту "Підземна школа", – розповідає Тетяна Столяренко, депутатка Харківської обласної ради, директорка КУ "Харківська інвестиційна агенція".

    Перша Підземна школа будується в Індустріальному районі Харкова – саме його та Північну Салтівку бомбардували найчастіше на початку широкомасштабної війни. Площа школи – понад 1000 м2, 20 кабінетів та 17 класів. У школі буде учительська кімната, ресурсна кімната, зона ресепшену, приміщення багатофункціонального простору (конференц-зал), технічні приміщення. Спортзалу не буде, бо ПРУ (протирадіаційне укриття) цього не передбачає. Рухова активність під час уроків забезпечуватиметься проведенням руханок.

    – Ти яку закінчив школу? – Першу підземну! У Харкові збудували школу на глибині 6 м / Фото: Володимир Чистилін

    Передбачено реалізацію припливно-витяжної вентиляції. Для освітлення приміщень використовуються виключно LED-світильники, деякі з яких будуть оснащені акумуляторними батереями, щоб навіть у разі знеструмлення у школі було світло. Під час проєктування було враховано рівень освітлення, релевантний для закладів освіти.

    "Підземна школа зможе прийняти на навчання 800 дітей у дві зміни. У місті зараз мешкають понад 56 тис. діточок. Навіть якщо ми встигнемо до 1 вересня побудувати ще кілька Підземних шкіл у різних районах Харкова, ми все одно не перекриємо попит на очне навчання. Спостерігаємо також неймовірний попит на відкриття дитячих садочків. Люди не розуміють, чому приватні садочки працюють, а комунальні – ні. І це питання також потрібно вирішувати", – розповідає Тетяна Столяренко.

    У підземній школі планується задіяти чотирьох тьюторів для початкових класів і двох педагогів-психологів для супроводу освітнього процесу.

    Раніше ми писали: Технології майбутнього: у Львові 3D-принтер збудував школу

    – Ти яку закінчив школу? – Першу підземну! У Харкові збудували школу на глибині 6 м / Фото: Володимир Чистилін

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити