• UA
  • RU
  • – Ти яку закінчив школу? – Першу підземну! У Харкові збудували школу на глибині 6 м

    04 Квітня, 2024

    З початку 2024 року сусідня терористична держава щодня обстрілює Харків ракетами С-300, “Іскандер” та “Шахід”. Здебільшого пошкоджуються густонаселені міські райони, а про офлайн-освіту для дітей залишається тільки мріяти. Єдиний навчальний заклад, що пропонує живі заняття в Харкові – це Metro School. Вона має 19 класів на п’яти станціях метро, де станом на початок 2024 року навчалося 2 087 дітей. Попит на навчання в Metro School величезний, а класи переповнені. Тому харківська громада розробила унікальний проєкт “Підземна школа”, щоб дати можливість ще більшій кількості учнів відвідувати школу наживо та безпечно перебувати в школі протягом усього дня.

    – Ти яку закінчив школу? – Першу підземну! У Харкові збудували школу на глибині 6 м / Фото: Володимир Чистилін

    «Поєднання успішного досвіду роботи «Метрошколи», попит на відновлення офлайн-освіти у час, коли до Харкова почали повертатися мешканці, а також питання безпеки здобувачів освіти стали потужним поштовхом до розробки проєкту «Підземна школа», – розповідає Тетяна Столяренко, депутатка Харківської обласної ради, директорка КУ «Харківська інвестиційна агенція».

    Перша Підземна школа будується в Індустріальному районі Харкова – саме його та Північну Салтівку бомбардували найчастіше на початку широкомасштабної війни. Площа школи – понад 1000 м2, 20 кабінетів та 17 класів. У школі буде учительська кімната, ресурсна кімната, зона ресепшену, приміщення багатофункціонального простору (конференц-зал), технічні приміщення. Спортзалу не буде, бо ПРУ (протирадіаційне укриття) цього не передбачає. Рухова активність під час уроків забезпечуватиметься проведенням руханок.

    – Ти яку закінчив школу? – Першу підземну! У Харкові збудували школу на глибині 6 м / Фото: Володимир Чистилін

    Передбачено реалізацію припливно-витяжної вентиляції. Для освітлення приміщень використовуються виключно LED-світильники, деякі з яких будуть оснащені акумуляторними батереями, щоб навіть у разі знеструмлення у школі було світло. Під час проєктування було враховано рівень освітлення, релевантний для закладів освіти.

    «Підземна школа зможе прийняти на навчання 800 дітей у дві зміни. У місті зараз мешкають понад 56 тис. діточок. Навіть якщо ми встигнемо до 1 вересня побудувати ще кілька Підземних шкіл у різних районах Харкова, ми все одно не перекриємо попит на очне навчання. Спостерігаємо також неймовірний попит на відкриття дитячих садочків. Люди не розуміють, чому приватні садочки працюють, а комунальні – ні. І це питання також потрібно вирішувати», – розповідає Тетяна Столяренко.

    У підземній школі планується задіяти чотирьох тьюторів для початкових класів і двох педагогів-психологів для супроводу освітнього процесу.

    Раніше ми писали: Технології майбутнього: у Львові 3D-принтер збудував школу

    – Ти яку закінчив школу? – Першу підземну! У Харкові збудували школу на глибині 6 м / Фото: Володимир Чистилін

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Завдяки Силам оборони у нашому місті вирує творче життя

    Майже 400 вихованців мистецьких закладів Кам’янського, Вільногірська, селищ міського типу Дніпровське та Кринички стали учасниками...

    Український степ гине не тільки від снарядів: території «захопили» безкрайні сміттєзвалища

    На сьогоднішній день стихійні сміттєзвалищ є великою проблемою та кількість їх щороку зростає. Саме стихійні...

    Міський голова Андрій Білоусов зустрівся з Михайлом Карпенком – представником Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Дніпропетровській області

    Обговорювались питання, пов’язані з військовими та їх родинами, співпрацю щодо повернення військовополонених, підтримку вимушених переселенців,...

    Кров’ю і потом: яку заробітню платню отримують військовослужбовці

    Соцмережі чи не кожного дня «киплять» суперечками про розміри заробітніх плат військових. Одні приймають позицію...

    38 років із дня Чорнобильської катастрофи. Незаперечні факти людської помилки, яка вплинула на увесь світ

    26 квітня Україна та світ відзначають День пам’яті аварії на Чорнобильській АЕС.  З моменту будівництва...