Як використовувати на кухні запашний розмарин
З давніх-давен відомі людству цілющі властивості розмарину. У ньому містяться речовини, що благотворно впливають на головний мозок, покращують пам’ять і працездатність, тому вже в минулі століття страви з розмарином рекомендували школярам і студентам у період іспитів. Розмарин допомагає в лікуванні онкологічних захворювань, знімає стреси, нормалізує роботу нервової та серцево-судинної системи.
Розмарин використовується в європейській та азійській кухні – для цього молоді пагони, листя і квіти збирають, сушать і ретельно подрібнюють. Ця спеція входить до складу багатьох пряних композицій, наприклад “Букет Гарні”, “Італійські трави” та “Прованські трави”, але іноді використовується і як самостійна приправа, при цьому невеликої гілочки розмарину достатньо, щоб надати страві приємного і свіжого смаку.
Застосування розмарину в кулінарії обмежене виключно вашою фантазією. Пікантна приправа чудово поєднується з м’ясом і рибою, доповнює салати, закуски, супи, соуси, м’ясні фарші, піцу, страви з квасолі та гороху. Розмарин ідеально ароматизує алкогольні напої – лікери, вино, горілку, пунш, грог і пиво.
Ця спеція смакує зі смаженою картоплею, макаронами, яйцями, грибами та овочами, її нерідко додають до хліба, випічки та десертів.
Проте не рекомендується поєднувати розмарин із лавровим листом, ці трави не дружать одна з одною. Також не варто зловживати розмарином, оскільки надлишок прянощів може погіршити смак страви. А додавати розмарин у страву рекомендується наприкінці приготування, інакше вона набуде ноток гіркоти.
Розмарин має консервувальну дію, тому він входить до складу всіляких маринадів під час консервування грибів, овочів, фруктів і квашення капусти. Приголомшливо смачний розмариновий мед можна подати до чаю як самостійні ласощі, які дуже подобаються дітям. Розмарин пасує до м’якого сиру, застосовується для ароматизації олії, оцту і солі, а також є неодмінним інгредієнтом популярної страви грузинської кухні сациві.
Як зберігати розмарин
Свіжу зелень розмарину ліпше використовувати одразу, в крайньому разі його можна тримати в холодильнику в целофановому пакеті або герметичному контейнері. Розмарин – дуже незвичайна спеція, але якщо до неї звикнути, вам потім бракуватиме цього приємного, дещо хвойного смаку, що додає стравам яскравості, неповторності та насиченості.
Раніше ми писали: