Якої погоди чекати кам’янчанам у найближчі кілька днів?
На цьому тижні на нас знов чекають температурні "гойдалки".
Так, у понеділок, 15 січня, по області вночі був невеликий сніг. Місцями ожеледь, на дорогах ожеледиця. Вітер південний, 5-10 м/с. Температура по області вночі 5-10°, вдень 0-5° тепла. У Кам’янському протягом усього дня без опадів. За останні 130 років спостережень максимальна температура повітря була зафіксована у 1955 році. Тоді 15 січня стовпчики термометра піднялись до позначки 7,9°. А мінімальна температура – роком раніше. У 1954-му цього дня було мінус 22,6°.
Народний прогноз погоди: у минулі часи цього дня було Куряче свято. 15 січня чистили курятники й окурювали їх смолою з оманом. Сині вечірні хмари цього дня передвіщали зміну погоди. Спостерігали також за місяцем: якщо його роги гострі та яскраві, слід чекати вітру. У народі говорили: "Січень гонить хурделицю за сім верст" – цей місяць хоча і холодний, але відносно спокійний.
У вівторок, 16 січня, на нас чекають погодні випробування. Протягом усього дня в Кам’янському буде триматися хмарна погода. Вранці очікується сильний дощ зі снігом, якому на зміну прийде сніг, проте у другій половині дня він повинен припинитися. Температура повітря коливатиметься від +1° зранку до -4° увечері.
Народний прогноз погоди: за народним повір’ям, лише 16 січня можна напоумити людину, яка страждає від меланхолії. І якщо зараз меланхолічність вважається рисою характеру, то у минулі часи це вважалось душевною хворобою. Якщо цього дня на небі з’являлася біла велика хмара, це передвіщало хурделицю і заметіль.
У середу, 17 січня, прогнозується морозна погода – від 3 до 10 із позначкою "мінус". А вже у четвер та п’ятницю стовпчики термометрів поповзуть угору – до +5°. Також очікуються дощ, мокрий сніг. На вихідні до нас мають повернутися морози й снігопади.
Взагалі ж, у першій декаді січня на Дніпропетровщині середня температура повітря по області виявилась на 2-4° вищою за норму. Про це повідомили у Дніпропетровському регіональному центрі з гідрометеорології. Опади різної інтенсивності спостерігались по області протягом 6-9 днів у вигляді дощу, мокрого снігу та снігу. Кількість опадів на переважній території області склала 21-35 мм.
Аналізуючи агрометеорлогічну інформацію за першу декаду січня, фахівці відзначають, що по області утворився сніговий покрив, який на кінець декади зберігався висотою переважно 1-6 см, місцями 13-14 см. Ґрунт на 10 січня промерз на глибину 3-17 см, на північному сході ґрунт талий. Вітер переважав південно-західний, помірний до сильного.
Отже, за оцінками спеціалістів, перезимівля озимини проходила за задовільних умов, озимі культури перебували в стані зимового спокою.
Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння під час найбільшого похолодання нижче 1-5° морозу не опускалась і була значно вищою за критичні температури вимерзання озимих зернових культур.