• UA
 • RU
 • Магазин «Світлий» на Колеусівській був осередком життя цього району Кам’янського

  03 Березня, 2024

  У шістдесяті роки на Колеусівській вулиці, в самому центрі житлового селища ДКХЗ, виріс продуктовий магазин небаченої доти архітектури – суцільноскляний, наповнений світлом та простором. І зовсім недаремно він дістав свою назву «Світлий», яка й досі побутує серед тутешніх мешканців.

  Про те, яким був цей торговельний заклад, детально розповіла відома в місті краєзнавиця Любов Алексієвська, колишня жителька району Колеусівської. За її спогадами, красень-магазин, що з’явився на місці колишнього старого селянського подвір’я, став мало не центром культури та взірцем торгівлі.

  «Світлий» був улюбленим магазином не лише всіх мешканців, а й водіїв численних вантажівок, які заїжджали до цього району. У великому залі легко вміщалися довжелезні черги за «дефіцитами», а сучасні вітрини майже до стелі віддзеркалювали кращі й дорожчі товари, серед яких майбутній краєзнавиці чомусь запам’яталися гарно викладені лимони по 25 копійок.

  Новинкою для колеусівців була й вітрина-холодильник з морозивом, адже до появи «Світлого» цей делікатний товар продавали з невеличкої синьої ятки на вулиці, і щоб уберегти його від розморожування, у яму поруч завантажували велетенські брили криги, завчасно заготовленої взимку на Дніпрі (прозорі льодові шматки парували на сонці, їх перекладали соломою, а біля них ставили ящички з морозивом).

  Більше того, в «Світлому» був не тільки справжній холодильник, а й навіть автомати для продажу штучного товару та олії, які чомусь часто ламалися. У дальньому кутку магазину продавали молоко в пляшках або пакетиках-пірамідках, які нерідко рвалися, і їхній вміст розтікався по бетонній підлозі. У магазині завжди пахло молоком та іншими продуктами, а місцеві мешканці зустрічали тут знайомих і обговорювали життєві питання.

  «То була ціла епоха! Пам’ятає магазин і веселі весільні компанії з бричками, на яких п’яні «коні»-чоловіки возили щасливих батьків молодят на другий день весілля, а ряджені «цигани», назбиравши грошей, усі їх залишали в «Світлому». Бували тут і криваві бійки, і суботники, і період порожніх прилавків із забитими вікнами… Тепер і вулиця, і магазин переживають не кращі часи… Хоча виростає нове покоління зі своїми традиціями, відновили роботу клуб і спортивний комплекс. Життя триває. А світлий спогад залишився», – такими словами завершила свою оповідь Любов Алексієвська.

  Раніше ми повідомляли:

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити