Не всі супи однаково корисні: як обрати найкращу для здоров’я та смаку "першу страву"

03 Березня, 2024 |

Супи – це традиційна частина української кухні. Вони можуть бути різноманітними за складом, смаком, консистенцією та калорійністю. Але чи всі супи однаково корисні для нашого здоров’я? Яких супів слід уникати, а які необхідно включати до свого раціону? Давайте розберемося разом.

Фото з інтернету

Найшкідливіші супи

Серед супів, які можуть завдати шкоди нашому організму, можна виділити такі:

– Супи з жирного м’яса або кісток. Такі супи містять велику кількість насичених жирів та холестерину, які погіршують роботу серця, підвищують тиск та сприяють утворенню атеросклеротичних бляшок. Крім того, жирне м’ясо або кістки можуть містити шкідливі речовини, такі як антибіотики, гормони, пестициди, які накопичуються в тканинах тварин. Якщо ви хочете зварити суп з м’яса або кісток, то вибирайте магре, птицю, рибу або нежирну яловичину, а також обов’язково знімайте піну та жир під час варіння.

– Супи з вермишеллю, макаронами, рисом або картоплею. Такі супи містять велику кількість простих вуглеводів, які швидко піднімають рівень цукру в крові та спричиняють інсуліновий викид. Це може призвести до збільшення апетиту, зайвої ваги, діабету та інших захворювань. Якщо ви хочете додати до супу крохмалісті продукти, то вибирайте цільнозернові або бобові, які містять більше клітковини та повільніше перетравлюються.

– Супи з консервованими або сушеними продуктами. Такі супи містять велику кількість солі, нітратів, нітритів, барвників, ароматизаторів та інших хімічних добавок, які можуть негативно впливати на роботу нирок, печінки, шлунка та інших органів. Консервовані або сушені продукти також можуть бути джерелом ботулізму, сальмонельозу, лістеріозу та інших інфекційних захворювань. Якщо ви хочете зварити суп з консервованими або сушеними продуктами, то обов’язково промийте їх під проточною водою та варіть не менше 15 хвилин.

Фото з інтернету

Найкорисніші супи

Серед супів, які можуть принести користь нашому здоров’ю, можна виділити такі:

– Супи з овочів. Такі супи містять багато вітамінів, мінералів, антиоксидантів та клітковини, які покращують роботу шлунка, очищують організм від токсинів, зміцнюють імунітет та попереджають захворювання. Овочі також мають низьку калорійність та високу насичуваність, тому допомагають контролювати вагу та запобігати ожирінню. Якщо ви хочете зварити суп з овочів, то вибирайте свіжі або заморожені продукти, а також додавайте зелень, спеції та лимонний сік для підсилення смаку та аромату.

– Супи з бобових. Такі супи містять багато білків, клітковини, заліза, фолієвої кислоти та інших корисних речовин, які підтримують роботу серця, кровоносної системи, мозку та м’язів. Бобові також допомагають знизити рівень цукру та холестерину в крові, попередити анемію та збільшити відчуття ситості. Якщо ви хочете зварити суп з бобових, то обов’язково замочіть їх на декілька годин або ніч, щоб зменшити вміст антинутрієнтів, які можуть утруднювати перетравлення. Також додавайте до супу томати, часник, лавровий лист та інші продукти, які покращують смак та сприяють кращому засвоєнню бобових.

– Супи з кисломолочних продуктів. Такі супи містять багато кальцію, фосфору, магнію, калію та інших мікроелементів, які зміцнюють кістки, зуби, нігті та волосся.

Фото з інтернету

Раніше ми писали:

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Viola MC: від лайків до дитячих кроків – історія успіху сучасної мами-блогерки

Віолета Михайлова – в мережі відома як Viola MC, блогерка, інфлюенсерка. Має багатотисячну аудиторію. Знімає...

День надання екстреної медичної допомоги: важливість і виклики під час війни в Україні

День екстреної медичної допомоги відзначається в Україні з метою підвищення обізнаності про критичну роль медичних...

Кам’янчани в Інстаграм: осінні будні містян (фото)

Початок вересня потішив кам’янчан приємною теплою погодою, коли літня атмосфера повільно вивільнюється з повітря. Такий...

Якою буде погода у Кам’янському 19 вересня

У четвер 19 вересня ранок буде похмурим, але вже після обіду небо залишатиметься ясним до...

13 вересня 1928 року: день, коли світ відкрив пеніцилін

13 вересня 1928 року світ став свідком доленосної події в історії медицини – випадкового відкриття...