• UA
  • RU
  • В Україні ухвалено програму щодо розвитку та функціонування державної мови

    18 Березня, 2024 | Новини |

    Уряд схвалив розроблену Міністерством культури та інформаційної політики України Державну цільову національно-культурну програму забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року.

    "Програма, яку розробило наше Міністерство, спрямована не тільки на створення умов для подолання наслідків русифікації, а й на розвиток та використання державної мови в усіх сферах суспільного життя. Крім того, вона охоплює заходи популяризації української мови у світі, адже українською розмовляють найсміливіші люди на землі", – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

    Програма покликана сприяти поступовому формуванню комфортного та функціонального єдиного мовно-інформаційного україномовного простору на всій території України, а також передбачає спецпроєкти:

    • подолання наслідків лінгвоциду державної мови та заходи з відновлення функціонування української мови на деокупованих територіях;
    • інформаційні кампанії та інші заходи з промоції української мови в Україні та світі;
    • удосконалення рівня володіння та викладання української мови педагогічними працівниками.

     

    Документом зафіксовано, що українська мова – це мова надання публічних послуг. До 2030 року 100% держслужбовців та посадових осіб мають володіти державною мовою та надавати нею публічні послуги і здійснювати публічні комунікації.

    Також українська – мова комунікацій, ведення документації та споживання інформації. Для цього створюватимуть додаткові умови для опанування державної мови працівниками бізнес-сфери, а також запровадять чіткі державні стандарти, зокрема української професійної термінології.

    Українська має стати основною мовою спілкування й у побуті. Для цього необхідно задовольнити приватні культурні потреби україномовним якісним культурним продуктом. Програма покликана сприяти тому, щоб до 2030 року 80 % українців у родині та побуті розмовляли українською. Частка україномовного культурного продукту має збільшитись з 55 % до 85 %.

    Раніше ми повідомляли:

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити