• UA
 • RU
 • В Україні ухвалено програму щодо розвитку та функціонування державної мови

  18 Березня, 2024

  Уряд схвалив розроблену Міністерством культури та інформаційної політики України Державну цільову національно-культурну програму забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року.

  «Програма, яку розробило наше Міністерство, спрямована не тільки на створення умов для подолання наслідків русифікації, а й на розвиток та використання державної мови в усіх сферах суспільного життя. Крім того, вона охоплює заходи популяризації української мови у світі, адже українською розмовляють найсміливіші люди на землі», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

  Програма покликана сприяти поступовому формуванню комфортного та функціонального єдиного мовно-інформаційного україномовного простору на всій території України, а також передбачає спецпроєкти:

  • подолання наслідків лінгвоциду державної мови та заходи з відновлення функціонування української мови на деокупованих територіях;
  • інформаційні кампанії та інші заходи з промоції української мови в Україні та світі;
  • удосконалення рівня володіння та викладання української мови педагогічними працівниками.

   

  Документом зафіксовано, що українська мова – це мова надання публічних послуг. До 2030 року 100% держслужбовців та посадових осіб мають володіти державною мовою та надавати нею публічні послуги і здійснювати публічні комунікації.

  Також українська – мова комунікацій, ведення документації та споживання інформації. Для цього створюватимуть додаткові умови для опанування державної мови працівниками бізнес-сфери, а також запровадять чіткі державні стандарти, зокрема української професійної термінології.

  Українська має стати основною мовою спілкування й у побуті. Для цього необхідно задовольнити приватні культурні потреби україномовним якісним культурним продуктом. Програма покликана сприяти тому, щоб до 2030 року 80 % українців у родині та побуті розмовляли українською. Частка україномовного культурного продукту має збільшитись з 55 % до 85 %.

  Раніше ми повідомляли:

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  На лівобережжі Кам’янського стартують гідравлічні випробування тепломереж

  Із 18 червня розпочинаються гідравлічні випробування магістральних теплових мереж лівобережної частини міста. Про це повідомляє...

  Натуральне, корисне, солоденьке: добірка рецептів домашнього морозива

  Немає більш бажаних ласощів влітку, ніж пара кульок смачного морозива. Такий десерт можна легко приготувати...

  Кінець «естетичним» тортурам: в Україні заборонять шкідливі маніпуляції з домашніми тваринами

  12 червня у Верховній Раді зареєстрували проєкт закону №11328, покликаний обмежити шкідливі для домашніх тварин...

  Ніжні кнедлики з абрикосами для затишного сніданку

  Існує дуже багато видів кнедлів. І поширені вони не тільки в чеській та словацькій кухнях,...

  Кам’янські боксери вибороли низку нагородна чемпіонаті області

  Десять кам`янчан стали призерами чемпіонату області з боксу, що пройшов у Дніпрі, а фінальний бій...